odchody : L.Tiš - návrat z hosťovania do TJ Beloveža, odchod M.Olejára, M.Škvareka a R.Šamka za pracovnými

príchody : M.Murcko, T.Gmitter - obaja na hosťovanie z Bard.N.Vsi, T.Tvardzik, F.Žatkovič, Pavol Skonc -

prechod z dorastu, P.Stronček, J.Marcinek, D.Bača - striedavý štart z dorastu.

príchody : P.Varga - hosťovanie z FK Levice, J.Fiľakovský - hosťovanie z OcFK Marhaň, L.Vavrek - nový hráč,

S.Podubinský - striedavý štart z dorastu

1.kolo 11.8.2013 OFK 2010 KURIMA - TJ Družstevník Osikov 2:1 (2:0)

Góly OFK: Jaroslav Uhrin, T.Gmitter

OFK: M.Kyjovský - M.Murcko, J.Randár (od 64.min.M.Hudaček), J.Zamborský, S.Ilek - T.Tvardzik (od 52.

min.J.Mikula), J.Murcko, J.Humeník, O.Podubinský - Jaroslav Uhrin, T.Gmitter

pred 150 divákmi rozhodoval M.Harčár

Herne boli v 1.polčase mužstvá vyrovnané. Prvú veľkú šancu hostí v 5.min. zmaril M.Kyjovský, ktorý chytil

dorážku z 5.metrov. My sme sa ujali vedenia v 18.min., keď zabehol za obranu hostí Jaro Uhrin a strelou

vedľa brankára otvoril skóre. Krásnu strelu J.Humeníka vytlačil brankár hostí na roh a hlavička toho istého

hráča skončila na brvne bránky hostí. Tí mali aj druhú veľkú príležitosť na ich strela skončila tesne vedľa

našej bránky. Na 2:0 zvyšoval debutant v našom drese T.Gmitter (vrátil sa z dorastu v B.N.Vsi), ktorého

hlavička po nedorozumení brankára a obrancu skončila v sieti bránky hostí.

2.polčas bol z našej strany horší. Nefungovala medzihra a strácali sme zbytočne veľa lôpt našou

zbrklosťou. Hostia boli herne lepší a vyrovnať sa im podarilo v 70.min. po rýchlom protiútoku.

Hra najmä v druhom polčase nebola dobrá, no chlapci zabojovali a získali cenné víťazstvo.

Chýbali nám viacerí hráči : J.Hajduk, Ján Uhrin, F,Žatkovič, Pavol Skonc a R.Bača, no ostatní nesklamali

a prvý zápas v sezóne aj so šťastím dotiahli do víťazného konca.

2.kolo 18.8.2013 OFK 2010 KURIMA -TJ Čerhov Bartošovce 2:0 (0:0)

Góly : R.Bača 2

ŽK: J.Murcko

OFK : M.Kyjovský - M.Hudaček, J.Randár (od 77.min. J.Marcinek), J.Zamborský, M.Murcko -

J.Murcko (od 82.min.T.Tvardzik), J.Hajduk, J.Humeník, S.Ilek (od 51.min. R.Bača) -

O.Podubinský (od 53.min. P.Skonc), T.Gmitter

pred 220 divákmi rozhodoval D.Havrila

Pred zápasom sme si minútou ticha uctili pamiatku Anrdeja Dranga, ktorý zomrel náhle vo veku

68 rokov !

Herne bol tento zápas z našej strany lepší, no chýbalo viac dravosti a odvahy v útoku a tak

1.polčas bez šancí skončil 0:0.

Po prestriedaní v 2.polčase  sa dvakrát strelecky presadil R.Bača a na kermeš body zostali doma.

Súperovi sme takmer nič nedovolili a len jalová koncovka našich chlapcov ušertila hostí od vyššej prehry.

Svoj debut medzi dospelými si odkrútil ďalší talent z našej liahne Janko Marcinek.

Fotogaléria: OFK - Bartošovce

Táto fotogaléria je prázdna.

3.kolo 25.8.2013 TJ Hviezda Lopúchov - OFK 2010 KURIMA 2:1 (2:1)

Gól OFK : J.Humeník

ŽK: O.Podubinský

OFK: M.Kyjovský - M.Murcko, J.Randár (od 52.min.T.Tvardzik), J.Zamborský, M.Hudaček - S.Ilek,

J.Hajduk, J.Murcko (od 21.min. P.Skonc), J.Humeník - O.Podubinský, T.Gmitter

pred 100 divákmi rozhodovali: A.Dubovecký, R.Michalov

Podobne ako v predchádzajúcej sezóne sa nám vonku nedarí... Zápas sme si prehrali hrubými

chybami v defenzíve a opäť sme inkasovali už v 2.min. V útoku sme mali dosť šancí na skórovanie,

no tie trestuhodne zahadzujeme a potom sa výsledkovo trápime. Nenašiel sa nikto, kto by

naštartoval mužstvo a zobral na seba zodpovednosť. Takýmito výkonmi vonku bodovať určite

nebudeme. Súper rozhodne nebol lepší, ale šťastnejší a hlavne viac chcel vyhrať ako my.

J.Randár nastupuje so sebazaprením a to ho limituje vo výkonoch a navyše sa hneď v úvode

zranil J.Murcko...

4.kolo 1.9.2013 OFK 2010 KURIMA -OcFK Marhaň 3:2 (1:1)

Góly OFK : Jaroslav Uhrin, S.Ilek (pok.kop), R.Bača

OFK: M.Kyjovský - M.Murcko, J.Randár, J.Zamborský, M.Hudaček - T.Tvardzik (od 86.min.

B.Katinger), J.Murcko, S.Ilek, O.Podubinský - Jaroslav Uhrin, T.Gmitter (od 75.min.

R.Bača)

Pred 120 divákmi rozhodovali Milan Harčar, René Michalov

V derby stretnutí za stáleho dažďa sa hral kvalitný futbal v podaní oboch mužstiev. Vyhrávali

sme 1:0, 2:1 no nakoniec nám víťazstvo priniesol až gól striedajúceho R.Baču v 88.min. Boli

to vydreté tri body a verím, že chlapcov povzbudili do ďalších súbojov.

Príliš často sa mení základná zostava, ale to asi v tejto súťaži je normálne a musíme sa

prispôsobiť, no je tu šanca pre ďalších a preto si vážime všetkých, ktorí sú ochotní prísť

a odovzdať dobrý výkon.

V polčasovej prestávke sme zablahoželali a odovzdali spomienkove predmety Adamovi

Katingerovi k jeho 70. narodeninám.

OFK - Marhaň

5.kolo 8.9.2013 TJ Pokrok Abrahámovce - OFK 2010 KURIMA 2:1 (1:1)

Gól OFK: S.Ilek

OFK: M.Kyjovský (od 42.min.M.Randár) - M.Murcko, J.Randár, J.Zamborský, M.Hudaček -

S.Ilek, J.Humeník, J.Mikula (od 81.min. T.Gmitter), J.Murcko (od 55.min. R.Bača) -

Jaroslav Uhrin, O.Podubinský (od 81.min. T.Tvardzik)

Pred 40 divákmi rozhodovali : C.Zamborský, A.Gambaľ

Vonku ako cez kopirák - bez duše, bez ochoty, bez srdiečka a tak prehrávame so súpermi,

s ktorími ostatní vyhrávajú... domáci vyhrávali už od 6.min., nám sa podarilo vyrovnať po strele

S.Ileka z polovice ihriska, keď brankár domácich loptu podbehol. Keďže mi sme výkonom sklamali,

tak domáci so šťastím vyhrali a získali pre nich prvé body v sezóne.

6.kolo 17.9.2013 OFK 2010 KURIMA - TJ Dubinné 4:0 (3:0)

Góly: J.Murcko 3, T.Gmitter

OFK: M.Kyjovský - M.Hudaček, J.Randár, J.Zamborský, S.Ilek - M.Murcko (od 33.min. R.Bača),

J.Hajduk (od 80.min.M.Olejár), J.Mikula, J.Humeník - Jaroslav Uhrin (od 77.min. T.tvardzik),

J.Murcko (od 43.min. T.Gmitter)

pred 250 divákmi rozhodovali : A.Dubovecký, J.Kotuľák

Po zlom výkone v Abrahámovciach a naopak výbornom výkone hostí doma so Šibou sme mali

veľké obavy. No naši chlapci v tomto zápase sa zdravo nabudili a od úvodu predvádzali krásny

futbal, hosťom nedali loptu a tí nevedeli čo sa s nimi deje. Z našej strany tu bola chuť behať,

prihrať, zabojovať a výkon bol excelentný. J.Murcka tréner posunul do útoku a ten za 42 min.

strelil 3 góly... Bohužiaľ pri treťom góle sa nešťastne zranil a s vykĺbeným lakťom ho odviezla

záchranka na ošetrenie. Ešte v 30.min sa zranil M.Murcko a stav jeho kolena je zlý.

V 2.polčase  T.Gmitter prikrášlil výsledok na 4:0. Súpera sme šetrili a trošku poľavili, inak

by to bol debakel pre hostí. Len škoda, že takéto výkony nevieme podávať stabilne. Inak toto

mužstvo mohlo byť na špici tabuľky.

7.kolo 22.9.2013 TJ Magura Zborov - OFK 2010 KURIMA 3:1 (1:0)

Gól OFK : R.Bača

ŽK : J.Mikula

OFK : M.Kyjovský - S.Ilek, J.Randár, J.Zamborský, T.Tvardzik (od 72.min. J.Marcinek) -

O.Podubinský, J.Mikula, J.Humeník, P.Stronček - R.Bača, T.Gmitter (od 28.

min. P.Skonc)

pred 100 divákmi rozhodovali M.Harčár, J.Kotuľák

Chýbali nám zranení Murckovci a v priebehu 1.polčasu si zlomil ruku T.Gmitter... Tí, ktorí

nastúpili sa snažili, ale na dobre hrajúceho súpera sme dnes nemali. Podržal nás M.

Kyjovský, no aj my sme mali viacero dobrých príležitostí, ale gól sme strelili až v 85.min

R.Bačom. Bol to celkom slušný zápas, až na ml.chlapca v drese domácich z č.10, ktorý

provokoval na každom kroku a je to škoda, lebo je veľmi dobrý futbalista, no trošku

úcty a pokory by mu neuškodilo. My sme odohrali priemerný zápas s  výkonom vzdialeným

predchádzajúcemu s Dubinným.

8.kolo 29.9.2013 OFK 2010 KURIMA - TJ Strojár Kružľov 2:3 (0:2)

Góly OFK: O.Podubinský, J.Humeník

ŽK: M.Hudaček

OFK: M.Kyjovský - S.Ilek, J.Randár, J.Zamborský, T.Tvardzik - O.Podubinský, J.Mikula,

J.Mikula, M.Hudaček - P.Skonc, F.Žatkovič (od 53.min. M.Olejár)

Pred 100 divákmi rozhodovali : M.Harčar, J.Mihaľ

Proti kvalitnému a fyzicky zdatnému súperovi sme sa snažili hrať kombinačný futbal, no

v predu sme sa nedokázali presadiť.  Už v 8.min. hráč hostí vystrelil a lopta sa od chrbta

nášho obrancu obrazila do bránky.Na druhej strane hlavička J.Humeníka skončila tesne

nad bránkou hostí. Dve strely J.Randára z veľkej diaľky gólom neskončili a tak ušiel

našej obrane útočník hostí a s prehľadom skóroval a zvyšoval na 0:2.

2.polčas bol z našej strany lepší. Po prestriedaní na viacerých postoch sme si vytvorili

tlak, no gól neprichádzal, naopak hostia z rýchleho protiútoku zvyšovali už na 0:3.

Naši chlapci ešte zabojovali a gólmi O.Podubinského v 76.min a hlavičkou J.Humeníka

v 78.min. sme zdramatizovali priebeh zápasu. Potom sa skvelými zákrokmi prezentovali

obaja brankári. Snaha o vyrovnanie bola veľká, no nepodarilo sa . Hrajú teraz tí, ktorí

sú doma, zdraví a majú chuť prísť, no niektorí musia viac zabojovať aj keď sa nedarí.

...a to ešte odchádza S.Ilek pracovne do Talianska a M.Olejár sa vracia do Anglicka...

9.kolo 6.10.2013 TJ Pokrok Porúbka - OFK 2010 KURIMA 2:3 (1:3)

Góly OFK: Jaroslav Uhrin 2, J.Humeník

ŽK: J.Mikula, J.Zamborský, O.Podubinský

OFK: M.Kyjovský - M.Hudaček, J.Randár, J.Zamborský, T.Tvardzik - F.Žatkovič (od 71.min.P.Stronček)

J.Mikula, J.Hajduk, O.Podubinský (od 75.min. M.Randár) - Jaroslav Uhrin, J.Humeník

Pred 130 divákmi rozhodovali : M.Harčár, M.Daňko

V derby stretnutí sme od 1.min. hrali pekný kombinačný futbal so snahou o zakončenie, čím sme

domácich zaskočili.Už v 5.min. po peknej krídelnej akcii a spätnej prihrávke otvoril skóre Jaro Uhrin.

V 12.min. domáci vyrovnali z jasného postavenia mimo hry, čo však rozhodca nevidel ...Našich

chlapcov to však neznervóznilo, ba naopak ešte pridali na pohybe a dôraze a už v 21.min.

M.Hudaček pekne zacentroval, J.Humeník sa zavesil do vzduchu a hlavou nekompromisne

skóroval. Hru sme mali pevne pod kontrolou, domáci sa nakopávanými loptami snažili dostať

do brejkových situácii, no naša obrana stála na pevných nohách. Veľmi dobrý výkon podal na

kraji obrany mladý T.Tvardzik, ktorý vymazal strelca domácich Šoltýsa a aj J.Zamborský, ktorý

kráľoval vo vzduchu a neprehral ani jeden hlavičkový súboj. Na 3:1 zvyšoval Jaro Uhrin, ktorý

doklepol brankárom vyrazenú strelu J.Mikulu.

V 2.polčase sme postupne prestali hrať to, čo sme chceli, zrazu sme hrali zbrklo a bez myšlienky,

prispôsobili sme sa domácim a už to nebol pekný futbal. Nervozita na ihrisku sa zvyšovala a domáci

sa dostávali do veľkých šancí. v 75.min. po rohovom kope sme nedokázali odkopnúť loptu a tak

domáci po spleti našich chýb znížili. Potom nás podržal brankár M.Kyjovský a výsledok sme

ustrážili. Aj v treťom derby stretnutí po Marhani a Dubinnom sme zvíťazili, čo nás teší.

Odčinili sme tak domácu stratu bodov s Kužľovom a získali prvé víťazstvo vonku v tejto sezóne.

10.kolo 13.10.3013 OFK 2010 KURIMA - TJ Družstevník Koprivnica 1:1 (0:0)

Gól OFK: J.Humeník

ŽK: J.Hajduk, J.Randár

OFK: M.Kyjovský - M.Hudaček, J.Randár, J.Zamborský, T.Tvardzik (od 77.min.P.Tarnovský) -

P.Stronček, Ján Uhrin, J.Hajduk, F.Žatkovič (od 61.min.P.Skonc) - J.Humeník, Jaro Uhrin

Pred 150 divákmi rozhodovali: J.Segiňák, J.Mihaľ

Proti lídrovi súťaže sme podali dobrý výkon a pri troche šťastia sme mu mohli uštedriť prvú

prehru v tomto ročníku. V 1.polčase boli hostia herne lepší, prejavovala sa kvalita ich kádra.

Nás podržal brankár M.Kyjovský a podal veľmi dobrý výkon. Skórovať sme mohli po štandardných

situáciách, čo sa nám však nepodarilo. V obrane sme si museli dávať veľký pozor na rýchle

protiútoky hostí. Aj fyzicky mali hostia navrch.

V 2.polčase sme vycítili šancu, zlepšili dostupovanie k súperovi, zrýchlili pohyb a futbal mal tak

svoju kvalitu. V 50.min. nepremenil pok.kop J.Hajduk po faule na Jara Uhrina, no už o 7 min. so

šťastím skóroval J.Humeník a ujali sme sa vedenia v tomto zápase. Hostia vyrovnali po našom

nedôraznom bránení v 78.min. V závere ešte M.Kyjovský skvelým zákrokom vyrazil strelu hostí

z priameho kopu, ktorá smerovala so šibenice našej bránky. Vzhľadom na priebeh zápasu je

remíza spravodlivá. Veľmi dobrý výkon podal Peter Stronček aj vzhľadom na to, že v sobotu

odohral (tiež veľmi dobre) zápas za dorast v 3.lige.

11.kolo 20.10.2013 ŠŠK pri ZŠ Hažlín - OFK 2010 KURIMA 4:3 (2:2)

Góly OFK: S.Gmitter, R.Bača, D.Bača

ŽK: S.Gmitter, T.Tvardzik

OFK: M.Kyjovský - S.Gmitter, J.Randár, J.Zamborský, T.Tvardzik - R.Bača, J.Hajduk, M.Hudaček,

P.Stronček - D.Bača, J.Murcko

pred 40 divákmi rozhodoval: J.Segiňák st., J.Segiňák ml.

Zase nám chýbalo príliš veľa hráčov a tak sme nastúpili vo veľmi improvizovanej zostave. Úvod zápasu

nebol najhorší a na ihrisku sme boli pánmi my. Na nekvalitnom ihrisku sme sa už v 6.min.ujali vedenia,

keď S.Gmitter strelou z polovice ihriska prekvapil domáceho brankára. Po peknej krídelnej akcii v 22.

min. doklepával do bránky debutant z dorastu D.Bača a bolo 0:2. Pod dojmom ľahkého víťazstva sme

sa zbytočne uspokojili a začali vyrábať zbytočné chyby. Domáci šťastne znížili, keď strelu spoza 16-ky

tečoval J.Randár a lopta skončila v sieti prekvapeného M.Kyjovského. Vyrovnať domácim sa podarilo

po dorážke, keď strelu z vymysleného priameho kopu neurdžal M.Kyjovský. V závere polčasu netrafil

dobre loptu pred prázdnou bránkou domácich D.Bača.

V 2.polčase už úradoval rozhodca, ktorý hneď  v úvode hlavičkový súboj v rohu 16-ky ohodnotil ako

nedovolený a domáci sa z pok. kopu ujali vedenia. Aj keď sme sa snažili, rozhodca rozkúskoval hru,

domáci viac ležali na trávniku ako hrali. Vyrovnať sa nám podarilo po rýchlom brejku R.Baču. Ďalšie

naše šance sme trestuhodne zahadzovali a domáci po náhodnom odkope a chybe našich stopérov

opäť vyhrávali. Potom nás rozhodca už k ničomu nepustil a rýchlo zápas ukončil. Ak by sme v 1.

polčase hrali aj za stavu 2:0 tak ako dovtedy a vyvarovali sa zbytočných chýb, neboli by sa domáci

a rozhodca dostali na koňa, ale na keby sa nehrá a tak nám ostali oči pre plač a domácim šťastné

tri body.

Hažlín - OFK

12.kolo 27.10.2013 OFK 2010 KURIMA - TJ Busov Nižný Tvarožec 1:1 (1:0)

gól OFK: J.Murcko

Ž.K.: J.Mikula, O.Podubinský, J.Murcko

OFK: M.Kyjovský - M.Hudaček, J.Randár, J.Zamborský, T.Tvardzik (od 70.min. F.Žatkovič) - S.Ilek, J.Hajduk,

J.Mikula (od 88.min.B.Hegeduš), J.Humeník - B.Katinger (od 55.min. O.Podubinský), J.Murcko

Pred 150 divákmi rozhodovali :A.Dubovecký, O.Gambáľ

Po Hažlíne sme výsledkom sklamali aj doma a so súperom, ktorý sa iba raz dostal na dostrel našej bránky

sme dosť nešťastne remizovali a stratili dva body. Šance sme si vypracovali, no s ich premieňaním máme

problémy. Hostia vyrovnali v 88.min po rýchlom protiútoku.

13.kolo 3.11.2013 TJ Poľana Šiba - OFK 2010 KURIMA 0:1 (0:1)

gól OFK: Jaro Uhrin

ŽK: M.Kyjovský, M.Hudaček, T.Tvardzik, Jaro Uhrin

OFK : M.Kyjovský - M.Hudaček, J.Randár, J.Zamborský, T.Tvardzik - S.Ilek, J.Hajduk, J.Humeník, O.Podubinský (od

62.min. P.Stronček) - Jaro Uhrin, R.Bača

Pred 100 divákmi rozhodovali : D.Havrila, O.Gambáľ

V sychravom počasí sme výsledkom prekvapili všetkých. Domáci sa síce stále tlačili dopredu, mali často loptu na

svojich kopačkách, no výkon M.Kyjovského, trošku šťastia a neutíchajúca bojovnosť našich chlapcov bola základom

úspechu. Aj pred týmto zápasom boli problémy so zostavou, no všetci si zaslúžia uznanie za svoj výkon.

14.kolo 10.11.2013 TJ Družstevník Osikov - OFK 2010 KURIMA 4:1 (2:0)

gól OFK: J.Randár

ŽK.: M.Hudaček, T.Tvardzik

OFK: M.Kyjovský - M.Hudaček(od 80.min.D.Bača), J.Randár, J.Zamborský, T.Tvardzik - O.Podubinský (od 63.min.

D.Kraus), J.Mikula,  J.Humeník, S.Ilek - Jaro Uhrin, J.Murcko

Pred 60 divákmi rozhodovali : R.Vizvári, Ján Segiňák, Jakub Segiňák

V predohrávke 1.jarného kola sme už podľa nominácie rozhodcov a postavenia domácich v tabuľke vedeli, že to bude

veľmi ťažký zápas a taký aj bol. V úvode sme sa dostali do dobrých príležitostí a najmä Jaro Uhrin mal skórovať.

Domáci sa dvomi šťastnými gólmi v závere 1.polčasu dostali do vedenia po našich zbytočných chybách.

V 48.min. z priameho kopu znížil J.Randár a tak sa chytili taktovky rozhodcovia, ktorí sa nám doslova vysmievali.

Domáci po dvoch góloch v 75.min a 90.min. vyhrali 4:1 a mali dôvod sa nám vysmievať...čo príliš športové nebolo,

no v Osikove to je často tak. Takýto výsledok sme si nezaslúžili, no niektorí jednotlivci sklamali a sme radi, že

máme prestávku.

Počas zimnej prestávky sme sa posilnili, zahrali si na halovom turnaji ObFZ, E.Gmitter bol na výročnej konferencii

ObFZ Bardejov zvolený za člena Výkonného Výboru ObFZ Bardejov a odohrali sme 4. prípravné zápasy:

OFK - Marhaň 2:2, OFK - Okrúhle 6:1, OFK - V.Mirošov 3:4, OFK - Šiba 0:2

15.kolo 6.4.2014 TJ Čerhov Bartošovce - OFK 2010 KURIMA 2:1 (0:1)

gól OFK : J.Humeník

OFK: M.Randár - J.Randár, P.Varga, J.Zamborský, T.Tvardzik - F.Žatkovič (od 69.min. L.Vavrek), J.Humeník,

J.Fiľakovský, S.Ilek - D.Kraus, J.Murcko

Pred 100 divákmi rozhodovali : C.Zamborský, Kotuľák

Zápas sme začali s chuťou a mali sme viac z hry. Prvú šancu spálil J.Murcko, ktorého strela skončila na pravej

žrdi domácej bránky. V 30.min. sa po rohovom kope presadil hlavou J.Humeník a viedli sme 1:0. Obrana dobre

zachytávala domáce protiútoky a tak sme do šatní odchádzali s jednogólovým náskokom. Snaha o podobný

spôsob hry dostala trhliny už v 1. min 2.polčasu, keď domáci vyrovnali a o 10.min. už vyhrávali 2:1. My sme

boli zbytočne nervózni a domácich sme posadili na koňa. Neskôr sme sa opäť dostávali do hry, prišli aj šance,

ktoré však gólom neskončili. Pár min. pred koncom trafil J.Humeník z priameho kopu ľavú žrď. Až príliš ľahko

a šťastne prišli domáci k trom bodom...

16.kolo 13.4.2014 OFK 2010 KURIMA - TJ Hviezda Lopúchov 0:3 (0:1)

OFK : M.Randár - J.Marcinek (od 62.min. S.Podubinský), J.Randár, P.Varga, M.Hudaček - P.Stronček (od 82.min.

F.Žatkovič), J.Fiľakovský, J.Mikula, S.Ilek (od 58.min. R.Bača) - J.Murcko (od 70.min. D.Bača), J.Humeník

Pred 120 divákmi rozhodovali: R.Leško, A.Gambáľ

Chlapci chceli odčiniť neúspech s Bartošoviec no zápas absolútne zbabrali. Šance, ktoré sme mali v 1.polčase volali

po góle, no nedarí sa v útoku a tak pred koncom polčasu prvou strelou na našu bránku hostia otvorili skóre. Loptu

sme mali na kopačkách častejšie my, no bolo to také nemastné - neslané. Do druhého polčasu sme išli s tým,

že výsledok otočíme, no aktívnejší na prekvapenie boli hostia, ktorí dvomi gólmi v závere dokonali tento, pre nás

nepodarený zápas, na ktorý chceme čo najrýchlejšie zabudnúť. Nenašiel sa nikto, kto by to vzal na seba a vyburcoval

svojim výkonom ostatných. Za zmienku stojí 1.štart Slava Podubinského a Janka Marcineka v drese dospelých, ktorí

po dobrých výsledkoch dorastencov dostali šancu zahrať si v "Á-čku" a určite majú perspektívu, aby sa stali platnými

hráčmi.

17.kolo 20.4.2014 OcFK Marhaň - OFK 2010 KURIMA 2:1 (1:1)

Gól OFK: J.Fiľakovský

ŽK: M.Kyjovský, J.Humeník

OFK: M.Kyjovský - T.Tvardzik, J.Randár, J.Zamborský, S.Ilek (od 76.min.P.Stronček) - O.Podubinský, J.Fiľakovský

(od 83.min. F.Žatkovič), J.Humeník, R.Bača - J.Murcko (od 65.min. T.Gmitter), Jaro Uhrin (od 80.min. S.Podubinský)

Pred 145 divákmi rozhodovali: A.Dubovecký, K.Šivec

V derby stretnutí mali v úvode domáci viac z hry a prišli aj šance, no tie domáci nepremenili. Postupne sme sa dostávali

do zápasu a boli sme nebezpeční po rýchlych protiútokoch. Veľké šance zahodil J.Murcko, O.Podubinský a R.Bača.

V 22.min. popriamom kope si na center nabehol J.Fiľakovský a premiérovým gólom v drese OFK otvoril skóre. Bohužiaľ

vo viacerých prípadoch nás zabrzdil asistent rozhodcu odmávaným postavením mimo hry. V 43.min. zbytočne fauloval

v našom pok.území J.Randár prenikajúceho útočníka domácich a tí z nariadeného pok.kopu vyrovnali na 1:1. Aj v druhom

polčase to bol na ťažkom teréne kvalitný futbal, hra sa prelievala zo strany na stranu a bolo sa na čo pozerať. Šance

boli na oboch stranách a keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, domáci po našom zlom odkope a prelobovaní

M.Kyjovského dali víťazný gól v 82.min.Výkon našich chlapcom možno hodnotiť pozitívne, no opäť sme našou

nedôslednosťou a nepremieňaním šancí prišli o body, čo je škoda...

18.kolo 24.4.2014 OFK 2010 KURIMA - TJ Pokrok Abrahámovce 5:0 (1:0)

Góly: J.Humeník 3, Jaro Uhrin, D.Bača

ŽK: D.Bača, S.Podubinský

OFK: M.Randár - J.Murcko (od 83.min. S.Podubinský), J.Randár, J.Zamborský, S.Ilek - T.Gmitter (od 69.min. P.Stronček),

J.Hajduk (od 83.min. D.Kraus), P.Varga, J.Humeník - Jaro Uhrin, D.Bača

Pred 110 divákmi rozhodovali : S.Končár, D.Havrila

Po troch prehratých zápasoch sme chceli konečne prelomiť streleckú smolu a v dôležitom zápase v boji o záchranu

konečne zvíťaziť. Od úvodu sme súpera zatlačili pred ich bránku, no šance sme trestuhodne zahadzovali. 1.gól zápasu

padol po strele Jara Uhrina z veľkého  uhla, no lopta si nakoniec našla cestu do siete. Ďalšie príležitosti ostali

nepremenené. Hostia sa dostali len do jednej nebezpečnej situácie, no tú naša obrana a M.Randár aj so šťastím zvládli.

V druhom polčase sa prejavili naši rýchlejší hráči a po dvoch góloch J.Humeníka (druhý z pok.kopu) sme zápas mali pevne

pod kontrolou. V 75.min.bol po druhej ŽK vylúčený hráč hostí a my sme presilovku využili na strelenie ďalších dvoch gólov

J.Humeníkom a D.Bačom. To už bola naša exhibícia a zápas si chlapci užívali. Naši hráči boli v tomto zápase rýchlejší

a futbalovejší a hostia nakoniec môžu byť radi, že nedostali väčší prídel.

19.kolo TJ Dubinné - OFK 2010 KURIMA 0:1 (0:1)

Gól OFK: S.Podubinský

OFK: M.Kyjovský - J.Murcko, J.Randár, J.Zamborský, S.Ilek - O.Podubinský, J.Fiľakovský, P.Varga, J.Humeník -

S.Podubinský (od 83.min.P.Stronček), T.Gmitter

Pred 170 divákmi rozhodovali : A.Dubovecký, M.Daňko

Derby stretnutie sa odohrávalo v studenom počasí na kvalitnom ihrisku a v dobrej susedskej atmosfére. Domáci majú

momentálne určite kvalitnejší káder, no hostia prišli s cieľom zabojovať a pripraviť prekvapenie. Hral sa kvalitný futbal.

domáci boli v útoku veľmi nebezpeční a od úvodu sa dostávali do dobrých streleckých pozícií, no náš brankár vychytil

dobrý deň a doslova dostával domácich svojimi zákrokmi do zúfalstva. Po preskupení obrany sa hra vyrovnala a

v 26.min. po chybe domácej obrany sa dostal k lopte Slavo Podubinský a hlavičkou poslal loptu k pravej tyči bránky

domácich. Obrana hostí si dávala pozor a čo prešlo zneškodnil vynikajúci M.Kyjovský. Aj do druhého polčasu vstúpili

lepšie domáci, ktorí mali častejšie loptu na svojich kopačkách. V obrannej fáze sme však pracovali spoľahlivo a

snažili sa dostávať do rýchlych protiútokov. V 75.min. unikol domácej obrane J.Murcko, domáci brankár ho v pok.

území rukami stiahol, no rozhodca tento zákrok ako faul neposúdil. Na druhej strane po azda jedinom zaváhaní

M.Kyjovského domáci trafili pravú žrď našej bránky. Aj ďalšie príležitosti domácim zmaril M.Kyjovský a tak

sa aj so šťastím tešíme zo zisku troch bodov z derby stretnutia. Domáci odohrali smolný zápas no naši chlapci

zabojovali a dali do hry viac ako "hviezdy" v drese domácich. Zápas sa hral veľmi slušne.

OFK -Abrahámovce

21.kolo 11.5.2014 OFK 2010 KURIMA - TJ Magura Zborov 3:0 (1:0)

góly OFK : T.Gmitter 2, J.Murcko

OFK :M.Kyjovský - M.Hudaček (od 70.min.S.Podubinský), J.Zamborský, J.Randár, S.Ilek - J.Humeník,

P.Varga. J.Fiľakovský (od 18.min.J.Marcinek), J.Mikula - T.Gmitter (od 60.min.D.Kraus), J.Murcko

Aj v ďalšom zápase sme zaznamenali víťazstvo proti silnému súperovi, prakticky celý zápas sme boli

lepším mužstvom a hostia mohli odísť aj s väčším prídelom.

Pred 100 divákmi rozhodovali C.Zamborský - A.Gambaľ

21.kolo 18.5.2014 TJ Strojár Kružľov - OFK 2010 KURIMA 5:0 (2:0)

OFK : M.Hudaček - J.Marcinek, J.Zamborský, P.Varga (od 70.min. P.Varga), T.Tvardzik - J.Humeník,

J.Randár, J.Murcko, S.Ilek - S.Podubinský, J.Uhrin,

Veľké vynútené zmeny v zostave - s hráčom v bránke a viacerí so sebazaprením - ináč tento zápas

ani nemohol dopadnúť. Herne to až také zlé nebolo, no hrubé chyby pri góloch rozhodli o našom

debakli.

Pred 120 divákmi rozhodovali R.Leško - J.Miháľ

22.kolo 25.5.2014 OFK 2010 KURIMA - TJ Pokrok Porúbka 0:1 (0:1)

OFK: M.Randár - O.Podubinský, J.Randár, M.Hudaček, S.Ilek - S.Podubinský, J.Murcko (od 63.min.

T.Tvardzik), J.Humeník, P.Stronček - J.Uhrin, T.Gmitter

Toto kto nevidel, neuverí. hostia sa od úvodu len bránili a my sme zahadzovali jednu šancu za druhou,

alebosme hrali zbytočne do šírky a nenašiel sa nikto, kto by vzal na seba zodpovednosť a odvahu

niečo vymyslieť. Hostia skórovali po našej hrubej chybe a prišli k bodom, ako slepá kura k zrnu...

Pred 200 divákmi rozhodovali A.Dubovecký - J.Rondzik

23.kolo 1.6.2014 TJ Družstevník Koprivnica - OFK 2010 KURIMA 4:1 (2:0)

Gól OFK: O.Podubinský

ŽK: S.Ilek, J.Murcko

OFK : M.Kyjovský - M.Hudaček, P.Varga, J.Zamborský, S.Ilek - J.Humeník, F.Žatkovič, J.Randár,

O.Podubinský - J.Murcko, T.Gmitter

Pred zápasom sa zišlo len 11 hráčov, ktorí statočne bojovali u ašpiranta na postup. Domáci mali prevahu

a len gól na 1:2 z kopačky O.Podubinského ich trochu vystrašil. Záver už zvládli v pohode a získali pre nich

veľmi dôležité body. My sme teraz rozbití a takto sa len ťažko dá hrať futbal v pohode...

Pred 200 divákmi rozhodovali J.Čisárik - O.Gambáľ

24.kolo 8.6.2014 OFK 2010 KURIMA - ŠŠK pri ZŠ Hažlín 12:0 (8:0)

Góly : J.Humeník 5, T.Gmitter 3, J.Murcko 2, S.Ilek, J.Zamborský

OFK : M.Randár - M.Hudaček (od 55.min.P.Stronček), J.Randár, J.Zamborský, T.Tvardzik - J.Humeník,

P.Varga, F.Žatkovič, S.Ilek - T.Gmitter (od 55.min. S.Podubinský),  J.Murcko

S istým zostupujúcim to bol nerovný boj a hostia po 1.polčase (8:0), už nechceli ani nastúpiť. Zaznamenali

sme najvyššie víťazstvo v našej histórii,chlapci si schuti zastrieľali a nadelili súperovi tucet gólov.

Pred 150 divákmi rozhodovali M.Harčár - M.Mihaľ

25.kolo 15.6.2014 TJ Busov Nižný Tvarožec - OFK 2010 KURIMA 3:3 (2:0)

Góly OFK: P.Varga, O.Podubinský, T.Tvardzik

ŽK: T.Tvardzik

OFK : M.Randár - M.Hudaček, J.Zamborský, J.Randár, T.Tvardzik (od 75.min.J.Lukáč) - J.Humeník,

P.Varga, F.Žatkovič, P.Stronček (od 60.min. J.Marcinek) - J.Murcko, O.Podubinský

Zápas slušnej úrovne s viacerými šancami na oboch stranách a 6.gólmi sa divákom páčil. Polčas

sme prehrávali 0:2, no za 7 min. v druhom, sme vyrovnali. Nádhernou strelou z diaľky sa predviedol

Palo Varga a bol to jeho 1.gól v súťažnom zápase v Kurime.

Pred 70 divákmi rozhodovali C.Zamborský - M.Mihaľ

26.kolo 22.6.2014 OFK 2010 KURIMA - TJ Poľana Šiba 0:5 (0:3)

OFK : M.Kyjovský (od 67.min.J.Marcinek) - M.Hudaček, J.Randár, J.Zamborský, T.Tvardzik - O.Podubinský,

J.Murcko, J.Mikula (od 54.min.B.Katinger), S.Ilek - T.Gmitter, J.Uhrin

Hostia, ak chceli postúpiť, tak museli u nás vyhrať a od úvodu prispôsobili tomu svoju hru. Loptu nám takmer

nepožičali, strelili v rýchlom slede 3 góly a o osude stretnutia rozhodli už po polhodine hry. Hrali pekný

kombinačný futbal s krátkymi prihrávkami a často sme boli len štatistami. Hrali sme príliš ustráchane

a bojazlivo a tento zápas nám vôbec nevyšiel podľa našich predstáv. Sezónu sme ukončili krutou prehrou